Законопроєкт 12053 не лише визначив формат проведення вступних випробувань у 2025 році, а й запровадив нові теми з історії України. Якщо у попередні роки одинадцятикласникам доводилося пригадувати період з XVI століття до сьогодення, то тепер необхідно вивчити і стародавні часи.
Що тепер доведеться повторити?
- Період первіснообщинного ладу
Поява та розселення первісних людей на території України. Українські землі в добу палеоліту, неоліту. Перехід від привласнювального до відтворювального господарства. Перші людські спільноти.
- Археологічні культури
До цього пункту увійде трипільська, а також середньостогівська археологічні культури. Разом із відомостями та географічним розташуванням необхідно буде повторити культурні пам'ятки, які незабаром з'являться на цьому сайті.
- Кочовики раннього залізного віку
Сюди увійде історія кімерійців, скіфів і сарматів. Потрібно пригадати на карті, де були місця їх розселення. Серед пам'яток тут буде скіфське золото та кургани, як місця поховання.
- Грецькі міста-колонії Північного Причорномор'я
Програма НМТ зачіпає і грецьку колонізацію, формування міст-полісів на українському узбережжі Чорного моря та в Криму. Потрібно буде запам'ятати розміщення на карті таких відомих грецьких міст як: Херсонес, Ольвія, Тіра, Пантікапей та кілька інших.
- Розселення давніх слов'ян
Венедів, Антів та Склавинів, яких вивчали ще у 6-7 класах, теж доведеться пригадати. Сюди увійдуть і перші писемні згадки про слов'ян, і Велике розселення. Також варто буде запам'ятати особливості формування слов'янських союзів племен.
Значна частина матеріалів, які згодяться на НМТ є на сайті освітньої платформи: ЗНО/НМТ
Якщо хочете полегшити та спростити свій шлях до омріяного високого балу, записуйтеся на безкоштовне пробне заняття з історії: Записатися
До НМТ з історії України повертаються стародавні часи 😱