Чи навчатися самому справді нудно? Про це я розповім у цій публікації. Нам здається, що освіта – це старі підручники, які припали пилом та класична класна дошка і лекції з університету. Проте крутим способом навчатися легко й цікаво в сучасному світі є самоосвіта. Можна самостійно, скориставшись інтернет-мережею, здобувати нові класні навички, які справді згодяться.
Тому, користуючись уже власним досвідом самоосвіти, я вирішив зробити для вас добірку класних онлайн-ресурсів, які допоможуть вам опанувати щось нове та прокачати свої навички.
Моя добірка не буде у формі ТОПу, тому що серед цих сайтів та платформ дуже важко зробити рейтинг.
Я розіб’ю свою добірку на три напрямки. І для зручного переходу зроблю зміст із покликаннячками. А ще лишу покликання на кожний ресурс.
Платформи з онлайн-курсами
Існує багато якісних онлайн курсів, які зібрані на трьох основних платформах: «Prometheus» «EdEra» «ДіяОсвіта». Значна їх частина є безкоштовними. Онлайн-курси легко можна проходити в дорозі зі смартфона або в кав’ярні чи на роботі з ноута. З більшості онлайн-курсів можна отримати сертифікат.
Prometheus
Найвідоміша та моя улюблена платформа з онлайн-курсами. Там є добірки з різних напрямків. Можна навчитися як фінансовому менеджменту, та і Західноєвропейській історії. Курси на платформі високої якості, а саме користування Прометеусом зручне й інтуїтивно зрозуміле.
EdEra
Ще одна відоме платформа для онлайн-курсів. Вона має зручний інтерфейс та багато курсів як за шкільною програмою, так і за різними професійними напрямками. Тут можуть проходити підвищення кваліфікації вчителі та фахівці інших напрямків. Вперше про цю платформу я дізнався ще навчаючись в школі. Тоді нею активно користувався. Є ще в EdErи багато корисних матеріалів для підготовки до НМТ з історії. Деякі статті з веб-сайту цього ресурсу я даю своїм учням на опрацювання. Тож з допомогою EdErи ви зможете підготуватися до НМТ чи здобути нові навички.
Також ви можете переглянути мою добірку ресурсів для підготовки до НМТ з історії: Онлайн-ресурси, які допоможуть в підготовці до НМТ з історії
ДіяОсвіта
Ця платформа, я частинкою великого проєкту державних послуг «Дія». На онлайн-ресурсі розміщено безліч корисних міні-серіалів, де можна коротко й доступно здобути базові навички для більшості відомих професій. Свого часу я спробував пройти кілька таких серіалів в напрямку зйомок та відеомонтажу. Я шукав корисні ресурси, де можна було здобути хоча б мінімальні навички для розвитку свого YouTube – каналу.
На мій канал можна перейти за покликанням: перейти на канал
Також в дії є курси, на яких можна здобути базові та важливі навички для людини ХХІ століття. Зокрема критичне мислення, фінансова та інформаційна грамотність. Нещодавно там з’явилися навіть інтерактивні серіали. Один з таких я випробував і враження мав доволі хороші.
Курси на ДіяОсвіта можна проходити з будь-якого ґаджета. Я зазвичай переглядав серіали в дорозі, що доволі зручно. І приємним бонусом цих курсів буде сертифікат.
Веб-сайти
В мережі на сьогодні існує дуже багато сайтів з доволі якісною інформацією. Тут і блоги, і навіть електронні бібліотеки. В цьому підпункті я дам вам ті ресурси, які я сам використовую для самоосвіти. Серед них: «Інститут національної пам’яті», «Локальна історія», «Вікіпедія», «Ізборник», «Чтиво».
Серед цих ресурсів я зібрав переважно ті, які використовую в історичному напрямку. Тому, якщо знаєте інші надійні сайти для самоосвіти, пишіть в коментарях.
Вікіпедія
Ну тут, мені не потрібно розповідати, що це таке, адже про Вікіпедію не чув хіба-що лінивий. Тут є безліч енциклопедичних, якісних статей на абсолютно різні тематики. Я тут знаходив як інформацію про психічні розлади, так і опис маловідомих історичних подій. А ще мені допомагала ця інтернет-енциклопедія знаходити необхідні джерела для підготовки своїх публікацій та відео. Однак, у Вікіпедії також є недоліки. Тут можуть траплятися історичні похибки. Тож раджу додатково перевіряти інформацію в інших джерелах.
Інститут національної пам’яті
Офіційний веб-сайт Інститут національної пам’яті має багато публікацій з історії України. Тут зібрані корисні інфографіки, короткі статті, а також статистика. Головною метою установи є збереження та поширення пам’яті про наше минуле.
Вся історична інформація, розміщена тут є надійною та підтвердженою.
Локальна історія
Сайт історичного журналу, який за останні кілька років набрав популярності. Локальна історія мій улюблений щомісячник, який я раджу почитати. Тим часом їхній веб-сайт не поступається друкованому виданню. Тут розміщено багато цікавих і перевірених публікацій на історичну тематику.
Автори досліджують різні історичні періоди, руйнують історичні стереотипи зі шкільної програми. Зокрема постать Тараса Шевченка в одному з випусків Локальної історії постала в новому світлі.
Ізборник
Це вже електронна бібліотека, якою я доволі часто користуюся. Вона мені допомагає як в навчанні, так і в підготовці нових матеріалів для свого блогу та YouTube-каналу.
Тут можна знайти тексти літописів, наукові праці з історії, політології, літературознавства та навіть історичні карти. Ресурс доволі вузькопрофільний і згодиться переважно в тому випадку, коли ви шукаєте всім відомі історичні джерела.
Чтиво
Теж електронна бібліотека, де можна знайти багато PDF-файлів різних книг. Тут і художні твори, і наукова література різних профільних напрямків. Сайтом користуватися доволі комфортно, попри застарілий дизайн. Тому, якщо у процесі вашої самоосвіти потрібна література, то її можна знайти тут.
Ресурси для вивчення
Також у цій добірці я додаю кілька ресурсів, які допоможуть вам вивчати нові терміни, слова чи іншу інформацію, яка потребує запам’ятовування. Серед ресурсів тут я виділив Quizlet і Kahoot.
Quizlet
Це додаток, в якому можна створити флеш-картки та вивчати щось з їх допомогою. Також існують функції для повторення й заучування матеріалу. Це щось нагадує класичні картки, тільки тепер в електронній формі, які можна взяти з собою в будь-яку локацію та повторювати.
Kahoot
Це ресурс для створення вікторин. Тут можна створити як свою гру, так і скористатися вже готовою. Я застосовую цей ресурс переважно під час занять з учнями, щоб повторити й закріпити матеріал, але можна випробувати свої навички й самому, скориставшись режимом одиночної гри.
Сподіваюся, моя добірка стане в нагоді вам під час навчання чи самоосвіти. Тому, користуйтеся та здобуваєте для себе нові навички.
Ви можете також познайомитися з моїми іншими публікаціями, прогорнувши нижче.
10 крутих онлайн-ресурсів для самоосвіти